סובלת מגלי חום ונדודי שינה? חווה שינויים תכופים וקיצוניים במצב הרוח?
אם תשובתך חיובית, אז את כנראה נמצאת בתקופת גיל המעבר.
אל דאגה! טיפול טבעי באחת מהשיטות של רפואה משלימה, יסייע לך לעבור את התקופה הזו בשלום ובבטחה, ללא תופעות לוואי מעיקות.
בעוד שהרפואה הקונבנציונאלית מתייחסת לגיל המעבר כמחלה, הרפואה המשלימה רואה את התקופה הזו כשלב טבעי בחיי האישה. אז נכון, שחלקן חוות תופעות לוואי לא נעימות, אבל החדשות הטובות הן שאתן לא חייבות להמשיך לסבול מהן.
גם התחום של גיל המעבר אצל גברים מוכר ומטופל על ידי מומחים מהתחום של רפואה אלטרנטיבית.

מה בעצם מתחולל בגופנו בתקופת גיל המעבר?

גיל המעבר אצל נשים מציין את השלב שבין תקופת הפוריות לתקופת הבלות. בתקופה זו, הנמשכת מספר שנים, מפסיקות השחלות, בהדרגה, לייצר ולהפריש את ההורמונים הנשיים – אסטרוגן ופרוגסטרון. במהלך התקופה חווה האישה תמורות הורמונאליות ושינויים בתדירות המחזור החודשי, עד להפסקתו המוחלטת.
תקופת גיל המעבר אצל גברים ונשים מתרחשת בגילאים 40 – 50.

מהם הסימפטומים האופייניים לתקופת גיל המעבר?

ישנה קשת רחבה של תסמינים המאפיינים תקופה זו. סוג הסימפטומים ומידת חומרתם משתנים מאישה לאישה. ישנן נשים שתסבולנה מסימפטומים של גיל המעבר עד לרמה של פגיעה ממשית בתפקודן התקין ובאיכות חייהן ולעומת זאת, ישנן נשים שלא תסבולנה בכלל או שתסבולנה במידה מועטה ביותר:

מנופאוזה – הפסקת המחזור החודשי הוא התסמין העיקרי המאפיין את גיל המעבר והוא מתרחש סביב גיל 50.

גלי חום – גלי חום והזעות לילה ספונטניות הם תסמינים שכיחים ומעיקים במיוחד. הם נגרמים בשל התרחבות כלי הדם, בעיקר באזור הראש, הצוואר והשכמות. תופעות של גלי חום עלולות לגרום לעלייה בלחץ הדם ולהפרעות קוגניטיביות שבאות לידי ביטוי, בין היתר, בירידה בזיכרון.

נדודי שינה – נשים רבות מדווחות על בעיות שינה בתקופת גיל המעבר, שמתבטאות בקשיי הירדמות ובשינה שאינה רציפה. פגיעה באיכות השינה גורמת לתחושת תשישות מוגברות במהלך היום, לפגיעה בריכוז ובמערכת החיסון.

יובש בנרתיק – נשים רבות מתביישות לדווח על תופעה זו ולכן הן ממשיכות לסבול ממנה. עקב ירידה ברמת האסטרוגן, עור הנרתיק הופך להיות דק, יבש ורגיש יותר. תופעה זו גומת לכאבים ולעיתים לדימום בזמן קיום יחסי מין. כמו כן, נשים שסובלות מהתופעה חוות ירידה בחשק ובתפקוד המיני.

השמנה – בתקופת גיל המעבר, ישנה ירידה בקצב חילוף החומרים ובתפקוד מערכת העיכול. מלבד כאבי בטן ותחושת נפיחות, ישנה סכנה לעלייה לא מבוקרת במשקל.

דלקות בשלפוחית השתן – זיהומים ודלקות חוזרות ונשנות בשלפוחית השתן אופייניות בתקופת גיל המעבר עקב התופעה של יובש בנרתיק.

שינויים קיצוניים במצב הרוח – השינויים ההורמונאליים משפיעים גם על נפש האישה: מרגישות יתר, כעס ועצבנות ועד להתקפי חרדה ודיכאון.

גיל המעבר – טיפול טבעי

כאמור, גיל המעבר מציין שלב טבעי בחיי האישה, לכן טיפול טבעי, ללא שימוש בהורמונים מסוכנים וללא תופעות לוואי, הוא התשובה לכל אישה ואישה.
שינוי אורח חיים בהיבטים של תזונה בריאה ומאוזנת, פעילות ספורטיבית שגרתית, הסדרי שינה ורוגע ושלווה, הוא הבסיס להתמודדות יעילה עם הסימפטומים המאפיינים את גיל המעבר.

רפואה סינית – על פי הרפואה הסינית, תקופת גיל המעבר מתאפיינת בחוסר איזון בין היין ליאנג. עודף יאנג (המבטא, בין היתר, חום ויובש) גורם לאותן תופעות לוואי של גלי חום, יובש בנרתיק ועוד. מומחים מהתחום מבצעים תהליך של אבחון יסודי להתאמת טיפול אינדיבידואלי. הטיפול כולל דיקור סיני, צמחי מרפא טבעיים (המספקים גם תוספי תזונה הכרחיים) ותזונה סינית. מטרת הטיפול היא להחזיר את האיזון בין היין ליאנג ובין הגוף לנפש.

רפואה יפנית – שיטה יעילה נוספת להתמודדות עם תופעות גיל המעבר היא הרפואה היפנית. באמצעות תהליך אבחון הכולל מציאת אזורי הרפלקס הבעייתיים, מגיעים לשורש הבעיה. הטיפול הינו מהיר ואפקטיבי והוא כולל: דיקור יפני, צמחי מרפא ושימוש בעזרי טיפול חדשניים וייחודיים.

תקופת גיל המעבר טומנת בחובה שינויים ותופעות לוואי, אבל אפשר להתגבר עליהם ולעבור אותה בצורה קלה, רגועה ואפילו חווייתית, באמצעות טיפול טבעי וממוקד באחת מהשיטות הנ"ל.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 2 votes)

שיטות לטיפול בתופעות גיל המעבר, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

תגים: , ,