בעיות שינהשינה היא מצב פיזיולוגי ומחזורי של גוף האדם, שבו הוא מצוי בחוסר הכרה יחסי, המוביל לתנועתיות מופחתת של השרירים ולתגובה מועטה יחסית לגירויים חיצוניים. השינה מאוד חיונית לבריאותנו הפיזית והנפשית, היא מאפשרת מנוחה לכל מערכות הגוף (כולל המערכת החיסונית) ומסייעת למוח לארגן, לשמר ולשפר את הזיכרון וגם למנוע עומס יותר.
בעיות שינה מאוד שכיחות בעולם המערבי המודרני. על פי נתונים סטטיסטיים, כשליש מהאוכלוסייה סובלים מבעיות שינה, בצורה כזו או אחרת.
בעוד שהטיפול הקונבנציונאלי מתמקד בטיפול תרופתי כימי הכולל כדורי שינה או הרגעה, התחום של רפואה משלימה, מציע מגוון טכניקות טיפול ייחודיות, יסודיות ואפקטיביות להפרעות שינה. הטיפול הוא טבעי ונטול תופעות לוואי.

מהם הגורמים לבעיות שינה?

בעיות שינה עלולות להופיע במספר וריאציות, בהתאם לסיבות להיווצרותן: נדודי שינה זמניים, הנמשכים מספר ימים בלבד, נדודי שינה קצרי מועד, הנמשכים בין מספר ימים לשלושה שבועות ונדודי שינה כרוניים הנמשכים מעל מספר שבועות.

בין הגורמים הנפוצים לבעיות שינה ניתן למנות:

 • דיכאון, חרדה ומתחים נפשיים - מצב של מתח נפשי, כתוצאה מאירוע ספציפי (מבחן, ראיון עבודה וכו’) יגרום לנדודי שינה זמניים ואילו מצבים של דיכאון מתמשך עלולים לגרום להפרעת שינה כרונית ואקוטית.
  תזונה לקויה - צריכה של מזונות עתירי שומן ושתייה של קופאין פוגעות באופן משמעותי באיכות השינה. גם חוסרים תזונתיים עלולים לגרום לבעיות שינה.
 • פעילות גופנית - פעילות גופנית מבוקרת תורמת לשיפור איכות השינה, אך יחד עם זאת, מומלץ לא לעסוק בפעילות ספורטיבית סמוך לשינה.
 • סגנון חיים מודרני - המציאות של חיינו מכתיבה לנו שעות עבודה אינטנסיביות סביב השעון, היעדר פעילות ספורטיבית שגרתית, אווירה תחרותית ולחצים ביטחוניים וכלכליים. הגורמים הללו יוצרים קשיי הירדמות ובעיות שינה.
 • תרופות - נטילה של תרופות מסוימות לבעיות בריאותיות עלולה לגרום לבעיות שינה.
 • מחלות - ישנן מחלות שגורמות לבעיות שינה: בעיות בבלוטת התריס, שיעול טורדני ועוד.
 • גיל - בעיות שינה אצל מבוגרים שכיחות יותר. אחוז גבוה מאוכלוסיית הקשישים סובל משינה קטועה, מיקיצה מוקדמת ומהפרעות שינה כרוניות.
 • דום נשימה - תסמונת דום נשימה גורמת לשינה קטועה ולבעיות שינה. הבעיה שכיחה יותר בקרב גברים.

בעיות שינה – תסמינים:

התסמינים של הפרעות שינה כוללים: קשיי הירדמות, שינה קטועה ולא רציפה, התעוררות בשעה מוקדמת, תחושת עייפות ותשישות לאחר היקיצה, קשיים בריכוז, כאבי ראש, תופעות במערכת העיכול, מתח נפשי, חרדה וכעס.

טיפול בבעיות שינה בראי הרפואה האלטרנטיבית:

הרפואה האלטרנטיבית מתייחסת לאדם כמכלול שלם ולכן היא מתמקדת בתהליך אבחון יסודי ומעמיק לפני תחילת הטיפול. הטיפול בבעיות שינה הוא טבעי וכולל המלצות לאורח חיים בריא ומאוזן.

 • רפואה סינית - לרפואה הסינית ניסיון של אלפי שנים בטיפול בבעיות שינה. מומחים מהתחום מתייחסים להפרעות שינה כחוסר איזון בין היין ליאנג בגוף. נדודי שינה מתרחשים כאשר קיימת פגיעה באנרגית הלב (המשמש כמשכן לנפשנו ואחראי על מצב ההכרה שלנו). שגרת החיים האינטנסיבית המבוססת על לחצים ומתחים נפשיים, מובילה למצב של עודף יאנג, שבאה לידי ביטוי בחום בלב ויוצרת קשיי הירדמות והפרעות שינה. לאחר תהליך אבחון ותשאול מעמיק, מתבצע טיפול יסודי הכולל דיקור סיני, מתן צמחי מרפא עם סגולות רפואיות, תזונה סינית טבעית, טיפולי מגע (טווינא) והמלצות לאורח חיים בריא בהיבט של תזונה מאוזנת, פעילות ספורטיבית מבוקרת, בניית סדר יום קבוע ועוד.
 • רפואה יפנית - שילוב של טכניקות טיפול מהרפואה המסורתית והמודרנית, מאפשר למומחים מתחום הרפואה היפנית לבצע טיפול מהיר, יעיל וממוקד, ליצירת איזון בין המערכות בגוף ובין הגוף לנפש. לאחר איתור שורש הבעיה באמצעות זיהוי אזורי הרפלקס הבעייתיים, מתבצע טיפול הכולל דיקור יפני, מתן צמחי מרפא, תזונה טבעית ועזרי טיפול ייחודיים וחדשניים.

בעיות שינה פוגעות בבריאות הפיזית והנפשית של החולה וגורמות לפגיעה בתפקוד התקין שלו. במקרים מסוימים, בעיות שינה עלולות לגרום למחלות. אין צורך להמשיך לסבול, טיפול טבעי באחת מהשיטות של רפואה אלטרנטיבית, יאפשר לכל אחד ואחד ליהנות משינה איכותית וחלומות פז.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: +1 (from 1 vote)

בעיות שינה, 5.0 out of 5 based on 2 ratings