טיפול בכאבי ברכיים,כאבי ברכיים,כאב ברכייםטיפול בכאבי ברכיים לא עושים על רגל אחת

במרבית המקרים, כאבי ברכיים הם תוצאה של עומסים ותהליכי ניוון הנובעים משגרת חיים פעלתנית ועמוסה במיוחד. בעיות ברכיים נוצרות כאשר אחת או יותר מהרקמות המרכיבות את מפרק הברך נפגעות. אלה יכולות להיות העצמות המרכיבות את הברך או הסחוסים, הרצועות, הגידים והשרירים. לעתים כאבי ברכיים יכולים לנבוע ממקום אחר בגוף אשר מקרין את הכאב לאזור הברכיים.

הברך הינה מבנה מורכב הנתון לעומסים גדולים ולכן היא חשופה לפגיעות רבות. אורח החיים הסותר שלנו מעודד מצד אחד ישיבה ממושכת ומצד שני פעילות ספורטיבית מאומצת. כתוצאה מכך אנו נחשפים לפגיעות ברכיים. תופעות כגון חוסר בפעילות גופנית, ניוון וחולשת שרירים, פוגעות באיכות הרקמות בגופינו וחושפות אותן לפגיעות ממאמצים מינוריים כמו עלייה במדרגות, אשר בקלות רבה יכולה לגרום לשחיקת הסחוס ולנזק ברקמות הרכות.

מפרק הברך הוא אחד המפרקים הגדולים ביותר בגוף ובתוכו ישנן שתי כדוריות סחוס הקרויות מיניסקוס. למיניסקוס יש נטייה להישחק ולהיקרע בעיקר בקרב ספורטאים מכיוון שתפקידו העיקרי לבלום זעזועים, אך בעזרת אספקת דם לקרע, המצוי בחלק הפריפרי של המיניסקוס, אפשר לשקם את הברך.

המפרק עטוף ברקמה סיבית עבה הקרויה קפסולה. הקפסולה מחוזקת על ידי רצועות, אותן רצועות שנפוץ לשמוע עליהן בפציעות של ספורטאים [קריעת הרצועה].

תפקידם של כלי הדם באזור הברך הוא מאוד חשוב, מכיוון שאלו מתפצלים ומספקים דם עשיר בחמצן לרקמות השונות מסביב לברך. הוורידים המקבילים אוספים את הדם הרווי בפחמן דו חמצני וחומרי פסולת מטבולית ומובילים אותו אל הלב. קצות העצמות, אשר נפגשות בנקודות מסוימות ויוצרות את המפרקים, מכוסות בסחוס שתפקידו לאפשר תנועה חלקה. נתון זה חשוב מכיוון שלרפואה האלטרנטיבית יש את הכלים והשיטות להזרמת דם בריא לאזורים אלו. אך לפני שנדבר על הפתרון לכאב נדבר על הגורמים האפשריים לכאבי הברכיים.
נזקים בגב התחתון יכולים להקרין כאבים לברך, טראומה לברך [פגיעה, סיבוב], מתיחה וקרע של רקמות רכות, כאבי פרקים הנגרמים מבלאי מצטבר בשל לחץ ועומס על הברך, שברים, פריקות, נקע ושחיקת הסחוס.
גם מבנה פיזיולוגי לא תקין יכול לגרום לכאבי ברכיים, כמו למשל רגליים באורך לא שווה, כפות רגליים הפונות החוצה או פנימה ואגן לא מאוזן.
כאבי ברכיים חריפים יכולים להיות מלווים בחום, אדמומיות מקומית, רקמה חמה למגע, בצקת ולעתים גם הרדמות אם מדובר בנזק עצבי.

כאבי ברכיים ברפואה האלטרנטיבית

רפואה משלימה מטפלת במגוון רחב של כאבים וביניהם גם כאבי ברכיים כרוניים ואקוטיים. לאחר אבחון קצר של חומרת הכאב ומקורו נוכל לבחור אחד מהטיפולים הבאים או לשלב כמה מהם במידת הצורך.
דיקור יפני ודיקור סיני מגבירים זרימה של דם חדש ובריא לאזור הפגוע ובכך משקמים את הברך. בנוסף הדיקור גורם לגוף לשחרור אנדורפינים [חומרים משככי כאבים טבעיים המופרשים מהמוח] והורמונים נוגדי דלקת.
טווינה היא עיסוי סיני רפואי מסורתי שמשמעותו דחיפה ומשיכה אשר תופס מקום נכבד בקרב טכניקות המגע ומתמקד בטיפול בבעיות אורטופדיות.

צמחי מרפא סיניים מיוחדים אשר מזרימים מחדש את האנרגיה בגוף ומסייעים לאזורים פגועים לשקם את עצמם ומפחיתים את הכאב.

ברוב המקרים של כאבי הברך ניתן לטפל ללא ניתוחים וללא תרופות. חשוב לזכור כי ברגע שמזהים כאבים בברך יש להתנהג נכון ולטפל בהתאם, אחרת אפשר להגיע לנקודת אל חזור. מנוחה ממושכת מידי במיטה אינה עוזרת ואף עלולה לגרום לנזקים ולהאטת ההחלמה. הרפואה האלטרנטיבית מסייעת למטופל לשקם גם את הצד המנטאלי שנפגע בעקבות הפציעה ומחזירה אותו במהרה לשגרת חיים טובה ובריאה יותר.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: +2 (from 2 votes)

טיפול בכאבי ברכיים, 5.0 out of 5 based on 3 ratings