חיזוק המערכת החיסונית,חיזוק מערכת חיסונית,חיזוק המערכת החיסונית בגוףהגיע הזמן להתחזק, למה בדיוק מתכוונים כאשר אומרים לנו שהמערכת החיסונית שלנו חלשה?

זה מזכיר את המשפט שהיינו שומעים כל הזמן בילדות, "יש לך פוטנציאל רב אבל אתה לא מממש אותו".
המערכת החיסונית שלנו מורכבת מתאים ומאיברים המבטיחים את הבריאות הכללית של הגוף. תפקידה של מערכת החיסון הוא להגן על גוף האדם מפולשים שונים כגון חיידקים, טפילים, וירוסים ופטריות. בעזרת "זיכרון חיסוני" יודעת מערכת החיסון לזכור פולשים שחדרו לגוף ולייצר נוגדנים כלפי אותו גורם אם יתקוף שוב. דהיינו הגוף לומד מניסיון העבר.

אם אנו סובלים מכאבי גרון או שיש לנו נזלת כרונית, זה מעיד על כך שהמערכת החיסונית שלנו חלשה. באותה מידה, אם יש לנו צלקת או שבר שלא מתאחים במהירות [הגוף לא שולח מספיק תאים לבנים לאזור הפגוע] אז אנו סובלים ממערכת חיסון חלשה.
תפקידה של המערכת החיסונית הוא לא רק להגן על הגוף מפני מחלות ופולשים, היא אחראית גם על מצבים יומיומיים כמו למשל איחוי פציעות, צלקות ושברים, החלמה מהירה יותר מדלקות כרוניות, מניעת אלרגיות בעונות המעבר ואלרגיות בכלל. האם לא תהיתם מדי פעם מדוע ישנם אנשים הנוטים לפתח אלרגיות בעונות מסוימות ואילו אחרים עמידים ברוחות ושלגים? התשובה טמונה במערכת החיסון שלנו ועד כמה היא חזקה.


הרפואה האלטרנטיבית או בשמה הנוסף רפואה משלימה, יודעת לחזק את המערכת החיסונית שלנו ואף לתחזק אותה באופן שוטף כדי שנוכל לנהל אורח חיים תקין. הרפואה המשלימה מבוססת על הרפואה סינית העתיקה וכולנו נוכחנו לדעת עד איזה גיל חיים הסינים. לא בכדי אוכלוסייה שלמה המונה מיליארד אנשים בקירוב, חיה חיים בריאים ותקינים עד גיל יחסית מאוחר.

מהם הגורמים למערכת חיסון חלשה?

ישנם גורמים רבים המשפיעים על מערכת החיסון שלנו כמו למשל תזונה, מתח, תרופות [עד כמה שזה נשמע סותר], גורמים סביבתיים [זיהום אוויר, ריסוסים וחמורי הדברה, מזג אוויר] וחוסר פעילות גופנית.
לעתים מספיק רק לשנות את התזונה, לעשות פעילות ספורטיבית ולהימנע מסביבה מזיקה, אך במקרים רבים יש צורך בהתערבות חיצונית וכאן נכנסת לתמונה הרפואה אלטרנטיבית.
חיזוק המערכת החיסונית צריך להיעשות במקרים בהם מתגלה חולשה באחד או יותר מתפקודי מערכת החיסון, כמו למשל דלקות ופציעות שאינן מחלימות לאורך זמן, נטייה לאלרגיות וחולי, מחלות אוטואימוניות, מחלות ריאה ונשימה, סינוסיטיס כרוני ועוד.

הרפואה המשלימה לא מראה סימני חולשה

הרפואה משלימה נעזרת בטיפולים ייחודיים לחיזוק מערכת החיסון של גוף האדם. דיקור יפני או דיקור סיני מביאים לתוצאות מדהימות בחיזוק המערכת החיסונית. הדיקור הסיני מגביר את זרימת הדם ומעודד ייצור תאים לבנים שהם ה"חיילים" של מערכת החיסון. ברגע שהגוף לומד לייצר יותר תאי דם לבנים, כך ההחלמה מהירה יותר והנטייה לחלות פוחתת. דיקור סיני או יפני בשילוב צמחי מרפא סיניים, תזונה סינית מותאמת אישית וטיפים לחיים נכונים, מחזקים את המערכת החיסונית. בנוסף, משקיט הדיקור את הנפש, מרגיע לחצים, משחרר מתחים והכי חשוב שומר על מצב מאוזן לאורך זמן ללא תלות בתרופות.

הרפואה סינית מחזיקה אוסף אדיר של פרקטיקות עממיות ומודרניות. היא מושתת על תיאוריה שלפיה בגופינו ישנה אנרגיית חיים הנקראת צ’י, אשר זורמת דרך 12 ערוצים המכונים מרידיאנים. מטרת האקופונקטורה [הדיקור], המהווה את אחת הפרקטיקות המרכזיות של הרפואה הסינית המסורתית, היא להסיר את החסימה ולהשיב את האיזון הפנימי שהופר. כיום, דיקור סיני או דיקור יפני נחשבים לבין השיטות היעילות ביותר לחיזוק המערכת החיסונית של הגוף.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: +1 (from 1 vote)

חיזוק המערכת החיסונית בגוף, 5.0 out of 5 based on 1 rating