כאבי ראש,כאב ראש,טיפול בכאבי ראשכאב ראש ו מיגרנה הינם כאבים היכולים להשפיע על כל אספקט בחייהם של אנשים.

אקופונקטורה (דיקור סיני, דיקור יפני) מציעה כלי עוצמתי להקלת הכאב, ללא תופעות הלוואי הכרוכות בשימוש בתרופות וכימיקלים שונים המזיקים לגופינו. אקופונקטורה וצמחי מרפא סיניים משמשים מזה אלפי שנים לטיפול ב כאבי ראש וכאבי מיגרנה, כמו גם לטיפול בשורש הבעיה ולא רק בסימפטום.
רפואה סינית אינה מתייחסת לכאב הראש כסינדרום בודד, אלא מתחקה אחר הסימפטומים מהם סובל כל מטופל כאינדיבידואל, במטרה להבין את חוסר האיזון הבסיסי הגורם לבעיה ולטפל בו. האבחנה והטיפול יהיו תלויים במס’ גורמים: מיקום כאב הראש, שעות היום בהן מופיע הכאב, תדירות כאב הראש, האם אופי הכאב הוא חד או עמום, מה מקל/מחמיר את כאבי הראש וכו’.


נקודות הדיקור ל טיפול אלטרנטיבי בכאבי ראש ומיגרנה ממוקמות במקומות שונים בגוף- בידיים, ברגליים, באזור הכתפיים ועוד. החדרת המחטים כמעט ואינה מורגשת ולרוב גורמת לתחושת רגיעה ואף להירדמות במשך הטיפול. לעיתים ניתן לראות תוצאות כבר לאחר הטיפול הראשון, אך במקרים יותר כרוניים תידרש סידרת טיפולים אלטרנטיביים.

מאז תחילת שנות השבעים, מחקרים רבים ברחבי עולם הוכיחו באופן חד משמעי את יעילות הדיקור בטיפול נגד מיגרנות וכאבי ראש:

במחקר שפורסם ביוני 2003 ב ""Issue of Medical Acupuncture, מצאו רופאים שדיקור גורם לירידה בתדירות ועוצמת כאבי ראש, ולירידה הדרגתית בשימוש בתרופות. כמו כן הוכח שדיקור יכול לשמש גם כטיפול לכאבי ראש וכאבי מיגרנה.

במחקר שפורסם ב-2002 ב- ""Journal of Traditional Chinese Medicine, נבדקו 50 איש הסובלים מכאבי ראש מסוגים שונים. תוצאות המחקר הראו בבירור כי אצל 98% מהפציינטים חל שיפור משמעותי בעוצמה ותדירות ההתקפים לאחר סידרת טיפולי דיקור.

במחקר שפורסם בנובמבר 1999 ב "Issue of Cephalalgia", בדקו חוקרים את השפעת הדיקור על מיגרנות וכאבי ראש. סה"כ נבדקו 1,042 אנשים. נמצא כי אצל הסובלים מ כאבי ראש ו מיגרנות חלה הקלה משמעותית לעומת קבוצת הפלצבו.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: +2 (from 2 votes)

כאב ראש ומגירנות, 5.0 out of 5 based on 2 ratings