עצירות,טיפול בעצירותסובל מעצירות? בדרך לשירותים עוצרים בקליניקה של אייל

רבים מאיתנו סובלים מעצירות מבלי לדעת בכלל. גם אדם שלוקח לו קצת יותר זמן מהרגיל לתת צואה מוגדר כסובל מעצירות על פי הרפואה הסינית.

עוד קובעת הרפואה הסינית שעצירות מתחלקת לשלושה סוגים:

  • יציאה פעם ב 3-4 ימים [אמורה להתקיים יציאה בכל יום]
  • יש מתן צואה בכל יום אך היא קשה או יבשה
  • יש מתן צואה בכל יום אך היא כרוכה בקשיים ובישיבה ממושכת

דהיינו, הרפואה סינית גורסת שעצירות היא לא רק מצב שבו אין צואה כלל וכלל. ישנן גם רמות קושי שונות לעצירות המתחילות מעצירות קלה וזמנית דרך עצירות קשה ועד לעצירות כרונית ממושכת שפוגעת קשות בסדר היום ובאיכות החיים.

עצור בטרם תטפל!

כבעל דיפלומות ברפואה הסינית וברפואה היפנית ומומחה בדיקור סיני ויפני אני יודע להביא את הגוף למצב חופשי מעצירות. אך לפני שנגיע לאיך, הבה ננסה להבין קודם למה.

הרפואה הסינית מאמינה כי עצירות נגרמת מכמה סיבות:

מצבים רגשיים כמו דיכאון, כעס או תסכול הגורמים לתקיעת האנרגיה הזורמת בגוף. אין ויסות של האנרגיה דרך המעיים ואז מופיעים תסמינים כמו כאב בצלעות, נפיחות בבטן, פה וגרון יבשים, עצירות ושלשול לסירוגין ואי שקט כללי.

תזונה לא נכונה, כמו למשל אכילת מזון חריף רב אשר סופח אליו את הנוזלים בגוף וגורם ליובש במעיים. במצב כזה, הצואה תהיה יבשה וקשה.

מחלות כרוניות, בעיקר כאלה שצורכות הרבה נוזלים ומעורבות בחום גוף גבוה.

חוסר QI, אין כוח שדוחף את הצואה כלפי מטה [לפי הרפואה המערבית - אין פריסטלטיקה מספקת במעיים]. הסימפטומים לחסר ב QI הן צואה רכה, עייפות כרונית, נפיחות בבטן וזמן ממושך במתן צואה.

חוסר בדם הגורם ליובש במעיים ולצואה יבשה וקשה. חוסר בדם [אנמיה] יתבטא לרוב בפנים חיוורות, לשון חיוורת, כאבי ראש, סחרחורות ומחזור עם דימום מועט.

טיפול תרופתי המשפיע על פעילות המעיים.

חסר ביאנג – גפיים קרות, רתיעה מקור, כאבים בברכיים ובגב תחתון.

טיפול בעצירות על פי הרפואה האלטרנטיבית

הרפואה אלטרנטיבית, המושתת על הרפואה הסינית והרפואה היפנית, משתמשת במגוון רחב של שיטות לטיפול בעצירות רגילה וכרונית. הרפואה האלטרנטיבית יודעת לא רק לטפל בעצירות נקודתית אלא גם למנוע עצירות בעתיד.

הטיפול הנפוץ ביותר לעצירות הוא הדיקור הסיני או הדיקור היפני. יעיל מאוד לעצירות על רקע רגשי כמו מתח, עצבים, דיכאון וכו’. המחטים הקטנות נועדות לשחרר חסימות בגוף ולהזרים אנרגיה ודם למקום הפגוע.

טיפול נוסף הוא שימוש בצמחי מרפא סיניים המותאמים באופן אישי ומטפלים בעצירות עפ"י אבחנה ספציפית. למשל אם ישנו מטופל שאובחנה אצלו אנמיה הוא יקבל צמחים המחזקים את הדם ומלחלחים את המעיים.

אחד מהגורמים הנפוצים לעצירות הוא נושא התזונה. לכן אם נאבחן תזונה לקויה אצל מטופל נדע לטפל בו בעזרת תזונה סינית הכוללת עצות תזונתיות לשיפור הפריסטלטיקה של המעיים.

הרפואה האלטרנטיבית אינה מאמינה בשיטת טיפול של "זבנג וגמרנו", כל טיפול הוא תהליך הנמשך גם בחייו האישיים של המטופל. הרפואה האלטרנטיבית יודעת לשנות את דפוסי ההתנהגות של המטופל ולתת לו המלצות יישומיות לאורח חיים בריא יותר כאשר המטרה היא להביא את הגוף למצב שבו הוא יצטרך כמה שפחות טיפולים וביקורים בקליניקה.

חשוב לציין שהשימוש בחומרים משלשלים הוא מסוכן לגוף מכיוון שנוצרת תלות ומלווה בתופעות לוואי רבות.

לסיכום, הרפואה הסינית מטפלת בעצירות באופן טבעי ובצורה יעילה ובטוחה. בקליניקה שלי תוכלו לקבל טיפול אלטרנטיבי מקיף ומקצועי עד לפרט האחרון ולהיות בטוחים שהעצירות הבאות שלכם תהיינה רק באור אדום.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: +1 (from 1 vote)

טיפול בעצירות, 5.0 out of 5 based on 1 rating