תופעות גיל המעבר,גיל המעבריש חיים מעבר לגיל המעבר

תופעת גיל המעבר נפוצה בקרב נשים בעיקר מכיוון שהיא מתרחשת סמוך לנקודת הזמן שבה נפסקת הווסת החודשית. גיל המעבר, המכונה גם בשם "מנופאוזה", משתרע על תקופה של 6-9 שנים. בתקופה זו חווה הגוף הנשי שינויים הורמונאליים כמו למשל חוסר איזון בין אסטרוגן לפרוגסטרון. שינויים אלו באים לידי ביטוי בסימנים וסימפטומים הפוגעים באיכות החיים ומשפיעים על האישה מבחינה מנטלית ומבחינה פיסיולוגית.
תופעות גיל המעבר אצל נשים הן רבות ומשתנות מאישה לאישה, אבל מתרכזות בשתי תופעות עיקריות:
גלי חום – מופיעים בעיקר באזור הצוואר, הראש והכתפיים. כיאה לשמם "גלי חום" הם מגיעים באופן בלתי צפוי בכל שעות היממה ומלווים בדופק מהיר, תחושת עצבנות ואי שקט כללי.
יובש בפה ובנרתיק – היובש נובע מירידה ברמות האסטרוגן אשר משפיעה על רמת הלחות בדופן הנרתיק.
שאר התופעות בגיל המעבר הן כאבי ראש, מיגרנות, סחרחורת, דופק מהיר [טכיקרדיה], לחץ נפשי, עצבנות, הפרעות שינה [אינסומניה], עייפות יתר, בעיות שכחה, קשיים בריכוז, דלקות בדרכי השתן ואובדן שמחת החיים הכללית.

עוברים לטפל בגיל המעבר ברפואה האלטרנטיבית

בניגוד לרפואה המערבית, הרואה את גיל המעבר כמחלה או כתופעה שלילית, מתייחסת הרפואה הסינית אל גיל המעבר כאל תופעה טבעית לחלוטין. במזרח מקלים על התסמינים של גיל המעבר באמצעות דיקור סיני או דיקור יפני בשילוב צמחי מרפא סיניים ובניית תפריט תזונה נכון.
הרפואה הסינית והרפואה היפנית גורסות שחוסר איזון בלב, כליות, טחול, כבד או כיס המרה גורם לכל התופעות השליליות של גיל המעבר. כבר לפני מאות שנים ידעו הסינים להסביר תופעות כמו גלי חום קיצוניים, למשל גלי החום מיוחסים לאש הנוצרת בכליות או בכבד ועולה למעלה לאזור הראש והצוואר. ממש כמו בטבע שאוויר חם תמיד יעלה מעלה, כך גם האנרגיה בגוף האדם.
דיקור יפני משפיע על המערכת ההורמונאלית ומאזן את בלוטת התריס, בלוטת ההיפופיזה- השליטה של כל הבלוטות ההורמונאליות, ואת בלוטת האדרנל האחראית להפרשת האדרנלין. איזון זה הוא קריטי כיוון שבתקופת גיל המעבר ייצור הורמוני האסטרוגן והפרוגסטרון קטן באופן משמעותי ובעזרת הדיקור היפני אנו גורמים לבלוטות השונות להפריש חומרים אנדרוגניים אשר הופכים לאסטרוגן ומונעים הרבה מהתופעות של גיל המעבר.
בנוסף דיקור יפני מווסת את פעילות השחלות, מרגיע את מערכת העצבים, מנקה רעלים מבלוטות הורמונאליות אשר היו חשופות במשך שנים לגלולות, התקנים רחמיים ותרופות שונות שגרמו לגירוי יתר. כל זאת בשילוב צמחי מרפא סיניים המחזקים את הכליות, מרגיעים את הנפש ומטפלים בהפרעות השינה. בעזרת הללו ועוד, ניתן להביא את גוף האישה למצב מאוזן ונפש שקטה גם בתקופת גיל המעבר.

עוברים לתזונה בריאה

לתזונה יש תפקיד חשוב מאוד בניהול אורח חיים בריא ותקין, במיוחד כשנכנסים לתקופת גיל המעבר.
הרפואה האלטרנטיבית ממליצה לאכול מזונות עשירים בחומרים דמויי אסטרוגן כמו למשל בטופו ובסויה.
יש להימנע ממזונות הנחשבים על פי הרפואה הסינית כ "מחממים" כמו למשל בשר אדום, קפה, תבלינים מסוימים כמו כורכום, ציפורן, פלפל שחור ופפריקה חריפה. כל אלו מייבשים את הנוזלים בגוף, פוגעים בדם ומגבירים את תופעות גיל המעבר.
בקליניקה שלי אני מעניק טיפול אישי המותאם לפי התופעות הספציפיות שצצות בתקופת גיל המעבר, אשר שונות מאישה לאישה. לאחר אבחנה מדוקדקת וטיפול נכון, אתאים תפריט תזונה לפי הצרכים ואתן טיפים שיעזרו לעבור את גיל המעבר בקלות.

גיל המעבר הוא חלק בלתי נפרד ממחזור החיים ועלינו לאמץ אותו ולהתייחס אליו כראוי. אפשר וצריך לחיות טוב גם כאשר הגוף עובר שינויים והרפואה האלטרנטיבית מאפשרת זאת.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: +1 (from 1 vote)

תופעות גיל המעבר, 5.0 out of 5 based on 2 ratings