נשירת שיער אצל גברים,התקרחות,הקרחהכולנו מודעים לכך שלרפואה הסינית יש דרכי התמודדות שונות מהרפואה המערבית כאשר מדובר בנשירת שיער גברים. פתרונותיה של הרפואה הסינית לגבי תופעת התקרחות והלבנת שיער מוכיחה את עצמה כבר אלפי שנים.

התקרחות- בעייה עולמית

התקרחות ונשירת שיער גברים היא בעייה עולמית. עקב כך נעשים אינספור נסיונות לרקוח פתרונות שונים על ידי מעבדות שונות ושיטות שונות. במאמר זה נציג בפניכם את הגישה הסינית המסורתית ושיטותיה למניעת נשירת שיער גברים וטיפול בתופעת התקרחות.

התקרחות- למה זה קורה לנו על פי הרפואה הסינית

נשירה של כמה שיערות ביום היא תופעה נורמלית, אך נשירת שיער מוגברת הנקראת גם התקרחות או נשירת שיער אצל גברים היא תופעה בעייתית המצריכה טיפול מיידי.
נשירת שיער גברים היא ההתקרחות השכיחה ביותר.
נשירת שיער גברים הינה התקרחות הנוטה להתחיל בחלק הקדמי של ראשם ובקודקוד.
תופעת התקרחות אצל נשים באה לידי ביטוי באופן שונה: שיער ראשן מתחיל להיות דק והשיער הופך להיות דליל בכל הראש.
על פי הרפואה סינית, התקרחות נשים ונשירת שיער גברים נובעות מאנרגיות חלשות וירודות בגופינו, בעיקר בכליות, בריאות, בטחול ובכבד.
אך אלה רק חלק מהסיבות לתופעת התקרחות הבאה לביטוי על ידי נשירת שיער אצל גברים ונשים.
לחצים נפשיים, טיפול הורמונלי, לידות, תזונה לקויה, השפעות קיצוניות של מזג האוויר ממצב של חום לקור וההיפך, שיבושים בבלוטת התריס, גורמים תורשתיים ועוד. כל אלו גם כן אחראים לתופעה של נשירת שיער גברים ולתופעת התקרחות.

התקרחות- האבחון על פי התורה הסינית

לפני שמתחילים טיפול שמטרתו מניעה של התקרחות וטיפול בה, חשוב לאבחן מהו הגורם לבעיית התקרחות.
חשוב שתיקחו בחשבון כי יכולים להיות גורמים רבים לתופעה זו. גורמים אלו ישפיעו על הטיפול בבעייה.

הרפואה הסינית מפרטת את הגורמים והאבחנה לבעיית התקרחות:
פגיעה בדם של הכבד שתפקידו להזין את שורשי השיער תוליד שיער חלש, דק או שביר, ויכולה להוביל למצב של התקרחות.
פגיעה בצ’י (אנרגיה) של הטחול, האחראי על פי הרפואה הסינית על הטמעת מזון (ויטמינים ומינרלים חיוניים) תוליד גם כן שיער חלש, דק, שביר ותופעת התקרחות.
פגיעה באנרגיית הכליות האחראיות על האלמנט החומרי בגוף המכונה YIN (עצמות, שיניים, שיער וכו’) תגרום לשיערכם להיות דליל, שביר וחלש ובסופו של דבר תוביל לבעיית התקרחות.
פגיעה באנרגיית הריאות האחראיות על פי הרפואה הסינית להפצת נוזלי גוף (מניעת יובש) ולקליטת חמצן החיוני להזנת שורשי השיער, יכולה לגרום לשיערכם להיות חסר ברק ודליל ולתופעת התקרחות.

התקרחות- אופן טיפול לפי הרפואה הסינית

הרפואה הסינית רואה בקרקפת שלנו מיקרו-קוסמוס של הגוף.
כלומר, דיקור המתבצע באיזור מסויים של הקרקפת יכול להשפיע על איברים שונים בגוף ולהפך, כגון: כליות, כבד, טחול וריאות, ולעזור לנו בטיפול נגד התקרחות, הבאה לידי ביטוי על ידי נשירת שיער גברים ונשים.
למעשה, מטרתו של טיפול דיקור סיני הוא לשחרר חסימות של אנרגיות בגופנו, לחזק אנרגיות ירודות, לשפר את איכות הדם ואת זרימת הדם לקרקפת ולזקיקי השיער. בנוסף עוזר הדיקור לטהר את הקרקפת שלנו מרעלים המעודדים הקרחה / תופעת התקרחות.
טיפול בהקרחה הינו טיפול משולב הכולל דיקור סיני, תוספי תזונה (ויטמינים ומינרלים החיוניים לצמיחת שיער תקינה), תרחיצי שטיפה חיצוניים, תזונה מחזקת ופורמולות צמחי מרפא סיניים אשר ידועות במשך אלפי שנים בסגולותיהן למנוע הקרחה.
התוצאה שאנו אמורים לחוות היא: ירידה בתופעת התקרחות תוך כשלושה חודשים עד חצי שנה וצמיחה מחודשת של שיער הראש. בנוסף נראה שיפור בחיוניות ובריאות השיער.
תופעות של כאב / סטרס וחוסר איזון אשר לרוב מלווים בעיות התקרחות אמורים להתאזן ולהתמתן והגוף יתמלא תחושת חיות ואנרגיה.

התקרחות- חיזוק על פי תזונת הרפואה הסינית

רפואה סינית ממליצה על סוגי מזונות שונים אשר יכולים לעזור בטיפול בנשירת שיער, התקרחות גברים, התקרחות נשים ובכלל.
חלק מהמזונות שרצוי לשלב בטיפול למניעת נשירת שיער והתקרחות גברים ונשים הם: אצות, עשב חיטה, שעועית שחורה, דגים, נבטים, מוצרי חלב וסויה ועוד.

התקרחות- סיכום

טיפול סיני בתופעת התקרחות גברים, נשירת שיער גברים והתקרחות נשים, הוא בעל אחוזי הצלחה גבוהים.
האבחון המקיף והיכולת להבין את הסיבות שגרמו לתופעה של התקרחות ונשירת שיער הם הנוסחה הסודית שגורמת לטיפול להיות כה יעיל.
הטיפול הסיני לתופעת התקרחות יביא לא רק לפתרון נקודתי המטפל בתופעת התקרחות, אלא גם לאיזון הגוף, התחדשות מנטלית וחידוש האנרגיה.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 3.8/5 (5 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: +2 (from 2 votes)

הקרחה התקרחות ונשירת שיער, 3.8 out of 5 based on 5 ratings