כאבי גב,כאב גב,טיפול בכאבי גבכאבי גב משפיעים על כ- 90% מהאנשים לפחות פעם אחת בחייהם. אצל מרבית האנשים, חולפים הכאבים תוך ארבעה שבועות. אף על פי זאת, אצל 30% מהאנשים הופכים הכאבים לכאבי גב כרוניים.

כאבי גב כרוניים הם הסיבה השכיחה ביותר להגבלה בפעילות פיזית אצל אנשים מתחת לגיל 45.

כאב גב כרוני מופיע לרוב בעקבות שינויים פנימיים כגון דלקת פרקים, ארטריטיס ואוסטיאופרוזיס, או עקב פציעה חמורה. כאב גב כרוני מוגדר ככאב הנמשך מעל ל-12 שבועות ולעיתים קרובות נגרם כתוצאה משינויים ניווניים או טראומתים של עמוד השידרה. גידולים שונים(פיברוציטים), דלקות ושינוייים מטבוליים במבנה העצם, כולם עלולים לגרום לכאבי גב. פריצת דיסק / בלט דיסק מהווים גם כן גורם עיקרי לכאבי גב ו להקרנה לישבן ולרגליים – סיאטיקה.


הסימפטומים המתוארים לרוב אצל אנשים הסובלים מכאבי גב כרוניים הם כאבי גב חזקים, עמוקים ועמומים, המתחילים באיזור מסויים מסויים בגב ומקרינים לאיזורים אחרים כגון הישבן, הרגליים והמפשעה. במקרים של כאב גב עליון ו/או כאבי גב וצוואר, נפוץ מאוד להיתקל בהקרנה לעבר הראש והידיים. הכאב יכול להיות מאוד מטריד ולגרום להגבלה בפעולות פשוטות ויומיומיות אשר לרוב אינן דורשות כל מאמץ.

כאב גב כרוני נגרם לרוב עקב דלקת או נזק עיצבי, ולכן לתרופות הקונבנציונליות אין מה להציע מעבר לשיכוך זמני של הכאב. לרוב, אנשים הסובלים מכאבי גב כרוניים נוטלים תרופות לאורך זמן, דבר הכרוך בנזק גופני ותופעות לוואי רבות, כגון פגיעה במערכת העיכול (כתוצאה משימוש ממושך בתרופות אנטי דלקתיות), פגיעה בכבד, בכליות ואף בלב. במקרים קשים אף יותר יש צורך בהתערבות כירורגית.

רפואה סינית ו רפואה יפנית מציעות טיפול לכאבי גב, אשר אינו כרוך בתופעות לוואי כלשהן. על ידי דיקור, ניתן להפחית באופן משמעותי את רמת הכאב ואף להעלימו לחלוטין. כיום ידוע שפעולת הדיקור גורמת להפרשה של משככי כאבים טבעיים (אנדורפינים) ולהפרשת הורמונים אנטי דלקתיים אשר עוזרים בהפחתת הדלקת והכאב. בנוסף מגביר הדיקור את זרימת הדם והחמצן לרקמות הפגועות, מזרז את החלמתן ועוזר בהרפיית שרירים אשר מפעילים לחץ על העצבים היוצאים מעמוד השידרה.

אם אתם סובלים מכאבי גב כרוניים או אקוטיים, בעיות גב, כאבי גב תחתון, כאבי גב וצוואר, כאב גב עליון, פריצת דיסק, הקרנה לרגליים, הקרנה לידיים, מומלץ בחום לנסות טיפול אלטרנטיבי זה- טיפול בכאבי גב ללא תופעות לוואי ובעל אחוזי הצלחה גבוהים ביותר.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: +2 (from 2 votes)

כאבי גב, 5.0 out of 5 based on 3 ratings