רפואה משלימהמהי רפואה משלימה וכיצד היא יכולה לעזור לך?

כמה פעמים שמתם נודניק בשעון המעורר כי לא הצלחתם להתעורר? כמה שערות אתם משאירים מאחוריכם מידי יום? כמה פעמים ביקשתם עזרה עם הקניות כי נתפס לכם הגב?
לרפואה המשלימה יש תשובות לרבות מהבעיות: כאבי גב,ראש וצוואר כרוניים, נשירת שיער, אלרגיות, דלקות פרקים, עקמת, כאבי מחזור ואפילו לעייפות כללית.

רפואה משלימה בלב שלם

הרפואה משלימה היא למעשה שיטה או אמצעי המקיף תחום עשיר ומגוון של כלים וטיפולים אשר אינם נכללים ברפואה המערבית.
אחד העקרונות הכי חשובים ברפואה המשלימה הוא הגישה ההוליסטית לתהליכי המחלה, הריפוי והבריאות. הבנת האדם, מחלתו ובריאותו במסגרת מכלול תפקודי הגוף, הנפש והרוח. לאחר שמבינים זאת, הדרך לרפואה שלמה פשוטה יותר.
הרפואה המשלימה כוללת בתוכה קשת רחבה של טיפולים. קיימים טיפולים הכרוכים במגע כמו עיסוי ויש כאלו שלא, כמו דמיון מודרך. ישנם טיפולים משלימים שהם נפוצים יותר הכרוכים בהתערבות חיצונית כמו דיקור סיני, דיקור יפני, שיאצו, דיקור קוסמטי ועוד…
בכל מקרה, טיפול אלטרנטיבי הוא אינדיבידואלי לכל מטופל ומצבו ולכן יש לבחור טיפול מתאים לאחר התייעצות עם רופא.

רפואה שלא משלימה עם כאב

תחושת כאב זו הדרך של המוח לשדר לנו שמשהו לא בסדר, מעין נורת אזהרה. כמטפל מוסמך ברפואה סינית ורפואה יפנית אני יודע לזהות את אותה נורת אזהרה ולטפל במקור הבעיה לפני שזו תחמיר.
בחלק מהמקרים כאב יכול גם להתפתח לכאב כרוני הנמשך מעל לשלושה חודשים ויותר. כאבים כרוניים עשויים להיגרם מגורמים פסיכולוגיים או פיזיולוגיים ולעיתים קרובות מקורם אינו ידוע. כאב כרוני פוגע באיכות החיים, מפריע לפעילות יומיומיות וגורם למצוקה נפשית. הרפואה המשלימה, לא רק שיודעת לטפל בכאב כרוני אלא היא יכולה לדעת מהיכן הוא מגיע ולטפל ישירות במקור.
שיטות הטיפול הן רבות ומגוונות, דיקור יפני, אקופונקטורה [דיקור סיני], שיאצו, כוסות רוח, צמחי מרפא, דיקור קוסמטי, תיעול אנרגיות, עיסוי רקמות ועוד. כל שיטת טיפול מותאמת לפי המטופל וחומרת מצבו. מטפל טוב יודע להתאים בצורה מושלמת את הטיפול הנכון תוך כדי התחשבות בהיסטוריה הרפואית של המטופל והתחשבות באורח חייו.

קצת עלי – אייל ליבנה

כשמאחוריי 8 שנים של ניסיון קליני מעשי עשיר ומגוון ברפואה היפנית וברפואה הסינית היו סמוכים ובטוחים שאתם בידיים טובות.
כבעל דיפלומה ברפואה הסינית, שעל עיקריה מתבססת הרפואה האלטרנטיבית, ביכולתי ליישם רבות משיטות הטיפול הקיימות. החל מדיקור סיני ודיקור יפני דרך טיפול בצמחי מרפא ועד שיאצו. כמו כן, הידע שלי כולל דיפלומה ברפואה היפנית מבית מדרשה של מאסטר קיקו מצומוטו ודיפלומה בדיקור קוסמטי מטעם קמפוס ברושים – אוניברסיטת תל אביב. בנוסף השלמתי התמחויות והכשרות רפואיות שונות במסגרת קופת חולים "לאומית" ובית חולים "אסף הרופא".

כיום אני מטפל בקליניקה פרטית ברחובות ובקופת חולים כללית בנתניה ומשתייך לקבוצה מצומצמת של מטפלים המתמחים הן ברפואה הסינית והן ברפואה היפנית, דבר המאפשר לי היצע רחב יותר של טיפולים ללקוחותיי.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: +3 (from 3 votes)

רפואה משלימה, 5.0 out of 5 based on 3 ratings