דיקור קוסמטימהו דיקור קוסמטי ?

דיקור קוסמטי הוא טכניקה בטוחה ואינה כואבת להפחתת סימני הזדקנות בעור הפנים.

לדיקור הקוסמטי יש שני יתרונות. האחד הוא טיפול "מקומי" והשני הוא טיפול "שורש". הטיפול המקומי מתייחס באופן ישיר לסימפטומים הנובעים מהזדקנות העור, בעוד טיפול השורש מטפל במקור העמוק יותר של הזדקנות העור, כגון חוסר איזון הורמונלי, בעיות עיכול, סטרס ולחץ ריגשי. שני הטיפולים מבוצעים בכל טיפול, במטרה לספק תוצאה טובה שתחזיק לאורך זמן.

מה האפקט בדיקור קוסמטי?

דיקור קוסמטי מסוגל למחוק 5-15 שנה של הזדקנות מעור הפנים, וזאת לאחר סידרה של טיפולים.

חלק מהסימנים שיכולים להעלם:

 • קווים וקמטים, הפחתת קמטים וטשטושם.
 • הפחתת נפיחות, שקיות ועיגולים שחורים מתחת לעיניים.
 • טשטוש כתמי גיל וכתמי עור.
 • שיפור גוון הפנים, טיפול בחיוורון.
 • יובש בעור וסבוריאה.
 • טיפול באקנה ובצלקות, כולל איזון הורמונלי.
 • הרמת עפעפיים נפולים (דוחה או מונע ניתוחי הרמה).

בנוסף ניתן לראות:

 • ריכוך העור כתוצאה מזרימת דם ולימפה מוגברת לאיזור הפנים.
 • עידוד ייצור טבעי של קולאגן ואלסטין.
 • שיפור אלסטיות השרירים והרמת הפנים.
 • עלייה בטונוס השרירים.
 • עלייה בברק וחיוניות העור.

מהלך הטיפול:

במהלך הטיפול מוחדרות מחטים דקיקות לנקודות הנמצאות לאורך מרידיאנים (ערוצי אנרגיה) באיזור הפנים והגפיים. הדיקור גורם לזרימה מוגברת של צ’י ודם לפנים, לפתיחת חסימות ולעידוד ייצור קולגן ואלסטין. דיקור קוסמטי מעודד מטבוליזם של תאי העור, ניקוז רעלים ויצירת תאי עור חדשים. בנוסף הוא משפר משמעותית את גמישות שרירי הפנים, חיזוקם ומתיחתם. במהלך הטיפול ישולבו טכניקות שונות כגון- עיסוי פנים בשמנים טבעיים,שמטרתו לעודד זרימת צ’י ודם לפנים ; טיפול בגואשה- כלי עיסוי שמטרתו לסלק רעלים, להזרים את הדם ולהגמיש את העור ; עיסוי פנים באמצעות כוסות רוח- טיפול המזרים דם לפנים ומשחרר חסימות- טיפול היעיל ביותר לטיפול בעור דהוי, קמטים, צלקות אקנה ועוד.

במאמר שפורסם בשנת 1996 ב "Journal of clinical acupuncture", דווח שמתוך 300 מקרים שטופלו בדיקור קוסמטי, 90% הראו שיפור משמעותי לאחר סידרת טיפולים אחת. בין האפקטים ניתן היה לראות: עור יותר עדין, שיפור באלסטיות של עור הפנים, יישור והעלמת קמטים, ירידה בחיוורון, ותחושה כללית של צעירות.

למה לבחור דיקור קוסמטי על פני טיפול ניתוחי?

טיפול דיקור קוסמטי מהווה אלטרנטיבה מצויינת לטיפול ניתוחי. הוא הרבה יותר זול והרבה יותר בטוח, אינו כואב ואין לו תופעות לוואי וסיכונים. שלא כמו בניתוחים, לאחר טיפול דיקור קוסמטי אין נפיחות ושינוי בצבע העור, ואין טראומה לעור הפנים. אין שימוש בכימיקלים ולא נדרשת תקופת החלמה. הדיקור הקוסמטי יכול להוריד שנים של הזדקנות מהפנים, ולגרום לתחושה צעירה יותר. לאחר הטיפול יראה עור הפנים צעיר יותר, בריא יותר וקורן יותר.

מאחר והגוף והנפש קשורים אחד בשני, רגשות שליליים מתבטאים בפנים ומשנים את טקסטורת העור,את צבעו, ואת המתח הכללי של שרירי הפנים. אקופונקטורה קוסמטית מסוגלת להעלים סטרס, ולהשיב לנו כוח, חיוניות ובריאות. בדרך כלל מרגישים המטופלים צעירים יותר, והשינוי הוא הרבה יותר עמוק משינוי חיצוני בלבד.

כמה טיפולים דרושים?

סידרת טיפולים מורכבת מ 7-12 מפגשים, בהתאם גיל ולמצב העור של המטופל. הטיפול נמשך כשעה עד שעה ורבע ונעשה על בסיס שבועי או דו-שבועי. ברוב המקרים, בסוף סדרת הטיפולים ניכר שיפור משמעותי וטיפול "תחזוקתי" אחת לכחודש יבטיח שמירת התוצאות והמשך שיפור במצב העור.

לעיתים ניתן לראות תוצאות לאחר הטיפול ה-2 או ה-3, אבל האפקט נהייה הרבה יותר משמעותי ונראה לעין סביב הטיפול השביעי. בחלק מהמקרים יש צורך לחזור על סידרת טיפולים נוספת.
כמו בניתוחי פנים, לא ניתן לצפות את התוצאה הסופית. כל אחד מגיב באופן שונה, בהתאם לגיל, חומרת המצב, וסגנון החיים. מסיבה זו, התוצאות יכולות להיות דרמתיות יותר או פחות אצל אנשים שונים.

לאחר שמסתיימת סידרת הטיפולים, מומלץ להגיע לטיפול פעם בחודש כדי לשמר את האפקט. הטיפולים שנעשים אחת לחודש אינם מוגבלים רק לשיפור מצב עור הפנים, אלא גם לשיפור הבריאות הכללית ושמירה על החיוניות. דבר שלכשעצמו מעכב את תהליך ההזדקנות. דיקור קוסמטי (אקופונקטורה קוסמטית) מומלץ בחום לכל גיל, נשים וגברים כאחד, וללא ספק מייצג עידן חדש בתחום הקוסמטיקה הטבעית.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: +3 (from 3 votes)

דיקור קוסמטי, 5.0 out of 5 based on 3 ratings