דיקור סיני,רפואה סיניתמהי רפואה סינית מסורתית? כיצד עובד דיקור סיני?

רפואה סינית הינה רפואה עתיקת יומין ששורשיה נטועים בסין העתיקה.
מטפלים סיניים מסורתיים שחיו לפני שנים רבות זיהו אנרגיה הנקראת צ’י, אשר זורמת לאורך מסלולים הנקראים "מרידיאנים". אנרגיה זו מקשרת בין חלקיו ואיבריו השונים של הגוף.


הצ’י מקיים ומזין את הגוף הפיזי. הוא גורם לדם לזרום, מחמם את הגוף ועוזר לגוף להילחם במחלות. כאשר האדם בריא, הצ’י זורם בחופשיות,אך אם מסיבה כלשהי נעצרת או נחלשת הזרימה – נוצרת מחלה.

מטרתו של כל מטפל סיני הינה להחזיר את זרימת הצ’י התקינה, על ידי דיקור סיני, החדרת מחטים דקיקות לנקודות ספציפיות לאורך המרידיאנים השונים וכמו כן, על ידי מתן צמחי מרפא סיניים.

הגדולה של רפואה סינית נעוצה בכך שהיא יכולה לטפל בקשת רחבה של בעיות רפואיות, אך למעשה פועלת גם כרפואה מונעת.

רפואה סינית, באמצעות טיפולי דיקור סיני ומתן צמחי מרפא סיניים לבעיות רפואיות שונות, תורמת רבות לשיפור מצבם הבריאותי של אנשים רבים דרך פיתרון אמיתי של הבעיה, ללא שימוש בחומרים כימיים והתמכרויות לתרופות שונות. במקרים רבים, הטיפול הניתן לאדם מרפא סימפטומים שונים שמלכתחילה לא הייתה כוונה לטפל בהם, אך נרפאו מכיוון שחוסר האיזון הבסיסי טופל.

בחמישים השנה האחרונות הואץ תהליך השילוב בין הרפואה הסינית לבין הרפואה המערבית ונערכו אלפי מחקרים קליניים הנותנים גיבוי מדעי לרפואה סינית. כיום ידוע שגירוי נקודות הדיקור מעודד הפרשת הורמונים וכימיקלים אשר מסוגלים להפחית כאב, לאזן את המערכת ההורמונלית ולהרגיע את מערכת העצבים. כל זאת במטרה להחזיר לגוף את שיווי המשקל ולעזור בתהליך הריפוי הגופני והנפשי.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 3.9/5 (7 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: +5 (from 5 votes)

דיקור סיני, 3.9 out of 5 based on 7 ratings