רגל נרדמתרגל נרדמת – טיפול טבעי

נרדמת לך הרגל בזמן השינה?
הרגל נרדמת גם לאחר ישיבה ממושכת?
סובל מעקצוצים וזרמים ברגל?
אל דאגה!
יש פתרון!
התחום של רפואה אלטרנטיבית מציע לך טיפול טבעי להתמודדות עם שורש הבעיה ולהקלה משמעותית בסימפטומים הנלווים לתופעה של רגל נרדמת.התופעה של "רגל נרדמת" היא אחת מהתלונות השכיחות בתחום הרפואה האורתופדית. תלונות של "רגל שמאל נרדמת לי באמצע הלילה" או "רגל נרדמת בישיבה ממושכת מול המחשב" בהחלט מוכרות לרופאים מהתחום.

מהן הסיבות השכיחות לתופעה של רגל נרדמת?

 • פריצת דיסק – אחת מתופעות הלוואי השכיחות של פריצת דיסק היא תחושת נימול, הקרנה של כאב חד או הירדמות חוזרת ונשנית באזור הרגל. מקור התופעה הוא בלחץ שמפעיל הדיסק שנפרץ על החוליה.
 • חוסר ויטמינים או מינרלים – חוסר במרכיבים תזונתיים (כדוגמת ויטמינים מקבוצת B) עלול לגרום לתופעות לוואי רבות, ביניהן תחושת נימול, עקצוץ והרדמות ביד או ברגל. אנשים צמחוניים שלא צורכים בשר בתפריט היומי שלהם נמצאים בקבוצת סיכון לתופעות הנ"ל
 • בעיה במערכת העצבים – לעיתים קרובות, הפרעה של מערכת העצבים (נוירופתיה) גורמת לתופעות של רגל נרדמת. העצב הפגוע אינו מקבל אספקת דם וחמצן בצורה תקינה ולכן נוצרת חסימה ותחושת נימול או הירדמות. נוירו פתיה היא בדרך כלל תולדה של מחלה אחרת כדוגמת סכרת, דלקת, אי ספיקת כליות וכו’. במקרים אלו, חשוב, כמובן, לטפל קודם במחלה הראשונית.

רגל נרדמת – תסמינים:

מעבר לתחושה של רגל ימין נרדמת ( או רגל שמאל) יש תסמינים נוספים, מהם סובלים החולים:

 • תחושת נימול (הרגשה כאילו נמלים קטנות זוחלות על הרגליים)
 • תחושת עקצוץ
 • דקירות (כמו סיכות)
 • כאב

רגל נרדמת – טיפול באמצעות רפואה משלימה:

כאמור, בענף של רפואה משלימה יש שיטות טיפול ייחודיות להתמודדות עם התופעה של "רגל נרדמת":

 • רפואה סינית – הרפואה הסינית הינה רפואה הוליסטית, המתייחסת אל האדם כמכלול של איברים. היא מתמקדת גם בהשפעה של אורח החיים בכלל והתזונה בפרט בכל מה שקשור למחלות ולמכאובים. הטיפול כולל דיקור סיני, צמחי מרפא והמלצות לאורח חיים בריא יותר.
  השיטה של דיקור סיני נמצאה יעילה ביותר הן בטיפול בעיות אורתופדיות (פריצת דיסק, בעיה בחוליות) והן בשיקום עצבים פגועים.
 • רפואה יפנית – שילוב של טכניקות טיפול מהרפואה המסורתית עם עזרי טיפול חדשניים מודרניים, הופך את הרפואה היפנית לשיטת טיפול מהפכנית וייחודית. גם דיקור יפני הוכח כשיטת טיפול יעילה ביותר בבעיות הנובעות מעמוד השדרה או מערכת העצבים.

תופעה של רגל נרדמת פוגעת באיכות החיים הן במהלך היום והן בשעות הלילה. הבשורה הטובה היא שיש לזה פתרון קל, פשוט ונטול תופעות לוואי. טיפול באחת מהשיטות הנ"ל ימגר את תסמיני הלוואי של רגל נרדמת ויסייע לך להירדם טוב יותר בלילה.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 3.0/5 (2 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: +1 (from 1 vote)

רגל נרדמת, 3.0 out of 5 based on 2 ratings