גלי חום נחשבים לאחת מתופעות הלוואי השכיחות והמעיקות בתקופת גיל המעבר (על פי נתונים סטטיסטיים, לפחות כשבעים אחוז מהנשים סובלות ממנה).
תקופת גיל המעבר מציינת את תהליך הפסקת הפוריות והמעבר לתקופת הבלות. היא אורכת בין שנתיים לעשר שנים וסוג הסימפטומים המופיעים בה ומידת חומרתם, משתנים מאישה לאישה.
בניגוד למה שרבים חושבים, גם גברים עלולים לסבול מתופעות של גלי חום בתקופת גיל המעבר (אפילו היו לי כמה כאלה), למרות שאצלם התופעה נדירה יותר.

טיפול בגלי חום בדרך טבעית, על פי אחת מהשיטות של רפואה משלימה (ובמקרה שלי רפואה סינית ורפואה יפנית), מתמקד הן בסימפטום עצמו והן בשורש הבעיה וזאת על מנת לבנות אורח חיים איכותי יותר עבור המטופלים.
מהם גלי חום ומדוע הם מופיעים בתקופת גיל המעבר?
גל חום הינו תחושה פתאומית של חום המלווה, בדרך כלל, בהזעה, בהאצת דופק הלב, בכאבי ראש, חולשה, סחרחורות, בחילות, חרדות וקשיי שינה.
מרבית המטופלות שלי מדווחות כי גלי החום נמשכים אצלן כחמש דקות, אך גם נתקלתי בכמה מטופלות שסובלות מהתופעה אפילו זמן ממושך יותר.
גלי החום האלו נוצרים בעיקר עקב שינויים הורמונאליים (ירידה ברמת האסטרוגן והפרוגסטרון אצל נשים וירידה ברמת הטסטוסטרון אצל גברים) המשפיעים על הגוף הן במישור הפיזי והן במישור הנפשי.
ברפואה הסינית אנו רואים את תופעת גלי החום כתולדה של הפרת האיזון בין היין (אנרגיית הקור) ליאנג (אנרגיית החום). בתקופת גיל המעבר נשים סובלות מחוסר יין, המתבטא בתחושה מדומה של עודף יאנג. חוסר האיזון מוביל בין היתר לתופעה הטורדנית של גלי חום והזעת יתר.
מעבר לסימפטום של גלי חום, סובלת האישה בתקופת גיל המעבר מסימפטומים נוספים וביניהם – מחזור בלתי סדיר, עייפות כרונית, נדודי שינה, כאבי ראש, השמנת יתר, נטייה לדלקות בדרכי השתן וליובש בנרתיק, בעיות בריכוז, ירידה בתפקוד היום יומי ועוד.
טיפול בגלי חום – טיפול מונע:
כמומחה וותיק, מקצועי ומנוסה ברפואה הסינית אני רואה חשיבות רבה בביצוע טיפול מונע כדי לאפשר איכות חיים טובה לנשים המגיעות לגיל המעבר.
בניגוד למה שרבים חושבים, זו דווקא צריכה להיות אחת התקופות הרגועות והאיכותיות בחייה של האישה.
אין ספק כי אורח החיים המודרני מהווה, לעיתים קרובות, גורם ממריץ להיווצרות תופעות לוואי בלתי נעימות בתקופת גיל המעבר.
לכן טיפול בגלי חום במרפאתי כולל גם המלצות לאורח חיים בריא ומאוזן יותר:
• תזונה בריאה ומאוזנת המבוססת על סיבים תזונתיים, ירקות ודגנים ושתייה מרובה של מים. הימנעות מתזונה עתירת סוכרים ופחמימות ומאכילת מזונות חמים או חריפים
• הימנעות מצריכה מוגברת של קפאין ואלכוהול
• הימנעות מעישון
• פעילות ספורטיבית סדירה ומבוקרת (גם מדיטציה להרגעת הנפש יכולה לסייע)
טיפול בגלי חום – רפואה אלטרנטיבית:
כיום כבר יותר ויותר נשים מודעות לעובדה שלטיפול הורמונאלי קונבנציונאלי יש תופעות לוואי בלתי ידידותיות ולעיתים גם מסוכנות לבריאות. כמו כן, הטיפול הסינטטי הינו סימפטומטי בלבד ולא מתייחס למכלול האיברים בגוף האישה.
הטיפול במרפאתי הינו טיפול הוליסטי ולכן אני מתייחס להשפעות הסביבתיות השונות על גוף האדם, לקשרי הגומלין בין האיברים השונים וכמובן, גם למימד הנפשי והרגשי.
לאחר תהליך אבחון יסודי ומעמיק הכולל גם את ההיסטוריה הרפואית של המטופלת ואת הרגלי החיים שלה, אני בונה תכנית טיפול אינדיבידואלית המותאמת לצרכיה האישיים.
באופן כללי, תכנית הטיפול שלי כוללת דיקור סיני ודיקור יפני (להחזרת האיזון ההורמונאלי לגוף ולהרגעת הנפש), צמחי מרפא סיניים ייעודיים וכמובן, המלצות לאורח חיים בריא ומתוקן.

בשורה התחתונה, לא צריך להמשיך לסבול!
טיפול בגלי חום, בדרך טבעית, ימגר את תופעות הלוואי הטורדניות ויאפשר לנשים (וגם לגברים) ליהנות מפריחה ושגשוג לקראת התקופה החדשה בחייהם.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)